Bodrum, Sahillerinde ‘Piknik’ Yasaklandı

Bodrum’da, sahillerde ‘piknik’ yapmak yasaklandı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla koronavirüs tedbirleri kapsamında, sahil bantları, park, mesire ve ören yerleri ile piknik alanlarında sandalye veya oturarak piknik yapma faaliyetleri yasaklandı. Kararın ardından sahil kenarlarına bant çekilerek uyarı yazısı asıldı.

Bodrum'da, sahillerde 'piknik' yapmak yasaklandı - Sayfa 1

Ülke genelinde kororavirüs vaka sayılarındaki artış nedeniyle Bodrum’da, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nca yeni tedbirler alındı.

Bodrum'da, sahillerde 'piknik' yapmak yasaklandı - Sayfa 2

Karara göre, sahil bantları, mesire ve piknik alanlarında piknik yapmak, spor, yürüyüş gibi faaliyetler nedeni ile çok yakın mesafede vatandaşların bir arada bulunabilecekleri, bu durumun hem kendi sağlıkları hem de başta virüsle mücadelede en temel önlem olan vatandaşların evde kalma duygusunu zaafa uğratarak toplum sağlığı açısından risk oluşturabileceği nedeni ile vatandaşların sahil bantları, park, mesire ve ören yerlerinde, piknik alanlarında sandalye veya oturarak piknik yapma faaliyetlerinin yasaklanmasına karar verildiği belirtildi.

Bodrum'da, sahillerde 'piknik' yapmak yasaklandı - Sayfa 3

Kararın ardından, dünyaca ünlü Kumbahçe sahiline inen tüm yollara bant çekilerek, uyarı yazıları asıldı. Kurallara uymayanlar hakkında ise idari işlem yapılacağı belirtildi.

Bodrum'da, sahillerde 'piknik' yapmak yasaklandı - Sayfa 4
Bodrum'da, sahillerde 'piknik' yapmak yasaklandı - Sayfa 5
Bodrum'da, sahillerde 'piknik' yapmak yasaklandı - Sayfa 6
Bodrum'da, sahillerde 'piknik' yapmak yasaklandı - Sayfa 7
Bodrum'da, sahillerde 'piknik' yapmak yasaklandı - Sayfa 8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir