Nihat Özdemir: 1 Nisan’a Kadar Maçlar Seyircisiz

Nihat Özdemir: 1 Nisan’a kadar maçlar seyircisiz oynanacak

Maçlara tarafar alınıyor mu? TFF Başkanı Nihat Özdemir’den son dakika açıklaması! Özdemir, 1 Nisan’a kadar maçlara seyirci alınmayacağını söyledi.

Nihat Özdemir: 1 Nisan'a kadar maçlar seyircisiz oynanacak

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, “Son yaptığımız toplantıda şu sonuca vardık, 1 Nisan’a kadar seyircili oynatma şansımız yok. 1 Nisan’da değerlendireceğiz ve Sağlık Bakanlığı ile birlikte karar vereceğiz.” dedi.
Nihat Özdemir’in açıklamalarından öne çıkan kısımlar:

“Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş 51 puanla 25 haftayı tamamladılar. En son 28 yıl önce görülmüş. Ama şunu bunu şikayet ediyorlar. Hedefimiz, kalan haftaları tamamlayarak 16 Mayıs’ta tüm ligleri bitirmek.”

“Olimpiyat Stadı son olarak Fatih Karagümrük-Fenerbahçe maçına sahne oldu. Sahanon durumu gayet iyi. Şampiyonlar Ligi finali öncesinde herkes stadın son durumunu gördü. Pandemi şartları el verirse Şampiyonlar Ligi finalini belirli sayıda da olsa seyircili oynatmayı hedefliyoruz. 29 Mayıs’taki finalde Türkiye’nin tekrar turizm cenneti olduğunu göstermek istiyoruz. Bu maç turizm açısından da son derece önemli.”

“A Milli Takım’ın Hollanda ile oynayacağı eleme maçını Galatasaray stadında oynamak istedik. Maalesef, son maçta gördüğümüz gibi bu sahanın drenajı iyi değil. Çim iyiydi. Drenaj iyi olsaydı bu saha bu hale gelmezdi. Oynayalım mı, oynamayalım mı diye Şenol Güneş düşünüyor.”

KRİTİK TARİH 1 NİSAN!

“1 Nisan’a kadar Türkiye’de seyircili maç oynanması söz konusu değil. 1 Nisan’dan sonrası için düşüneceğiz. Sağlık Bakanlığı ile görüşeceğiz bu konuyu. Şampiyonlar Ligi finali için de UEFA ile konuşacağız ve final maçının seyircili oynanması durumunda yüzde kaç kapasite ile oynayabileceğimizi konuşacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir