Hava Sıcaklıkları 8 İla 15 Derece Düşecek

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları 8 ila 15 derece düşecek

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, soğuk havanın ülke genelinde hafta sonuna kadar etkili olması bekleniyor. Sıcaklıklar 8 ila 15 derece azalacak. Son dakika bilgisine göre, yoğun kar ve rüzgar uyarısı yapıldı.

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları 8 ila 15 derece düşecek - Sayfa 1

Hava sıcaklıklarının; bugün güney ve iç bölgelerden başlayarak, Çarşamba (17.02.2021) ve Perşembe (18.02.2021) günleri ise doğu bölgelerde 8 ila 15 derece azalması bekleniyor.

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları 8 ila 15 derece düşecek - Sayfa 2

Meteoroloji açıklamasında “Söz konusu sıcaklık düşüşünün hafta sonuna kadar etkili olması beklendiğinden, buzlanma ve don hadiselerinin neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

 

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları 8 ila 15 derece düşecek - Sayfa 3

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu ile Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları 8 ila 15 derece düşecek - Sayfa 4

Yağışların, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’nun yağış alan kesimlerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları 8 ila 15 derece düşecek - Sayfa 5

Yağışların, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz, Orta ve Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ile Kocaeli, Sakarya, Giresun, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar, Akdeniz kıyıları ile Kilis çevrelerinde kuvvetli yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları 8 ila 15 derece düşecek - Sayfa 6

Marmara bölgesi ile iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları 8 ila 15 derece düşecek - Sayfa 7

Hava sıcaklığının iç kesimlerde hissedilir derecede azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları 8 ila 15 derece düşecek - Sayfa 8

İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz, Orta ve Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ile Kocaeli, Sakarya, Giresun, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kar yağışının yoğun şekilde olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarısı yapıldı.

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları 8 ila 15 derece düşecek - Sayfa 9

Orta ve Doğu Akdeniz kıyılarında kuvvetli (21-50 kg/m2) yağış beklendiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı uyarıda bulunuldu.

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları 8 ila 15 derece düşecek - Sayfa 10

Marmara’da bugün beklenen sıcaklık şöyle; Çok bulutlu, doğusunun aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları 8 ila 15 derece düşecek - Sayfa 11

Yağışların, Kocaeli ve Sakarya’da yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları 8 ila 15 derece düşecek - Sayfa 12

Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları 8 ila 15 derece düşecek - Sayfa 13

İSTANBUL °C, 1°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları 8 ila 15 derece düşecek - Sayfa 14

İZMİR °C, 5°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri kar yağışlı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir