Bizimle iletişime geçin

Genel

Kar, Çığ Ve Fırtına! Bu Uyarılara Dikkat

Kar, çığ ve fırtına! Bu uyarılara dikkat

28 Ocak hava durumu İstanbul, Ankara ve İzmir tahmin raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı.

Kar, çığ ve fırtına! Bu uyarılara dikkat - Sayfa 1

Hava durumu raporunun yayınlanmasının ardından “Bugün İstanbul’a kar yağacak mı?” ve “Bugün Ankara’ya kar yağacak mı?” soruları ile yurt geneli ve 28 Ocak hava durumu İstanbul tahminlerinin detayları belli oldu. İşte, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika olarak yayınlanan hava durumu raporunun detayları….

Kar, çığ ve fırtına! Bu uyarılara dikkat - Sayfa 2

28 OCAK HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Erzurum, Ağrı, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak, Güney Ege ve Akdeniz’de yer yer gök gürültülü sağanak, Marmara ile iç ve doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; Antalya’nın doğu ilçeleri, Marsin çevreleri ve Adana’nın batı kesimlerinde kuvvetli(21-50 mm) sağanak ve gök gürültülü sağanak, Antalya’nın doğusunun iç kesimleri ile Isparta’nın doğu ve Konya’nın batısında yağun kar (20-50 cm),Bolu Dağı geçişi olmak üzere Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Ankara’nın Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçelerinde kuvvetli kar (5-15 cm) şeklinde olması bekleniyor. Doğu Anadolu’da yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Kar, çığ ve fırtına! Bu uyarılara dikkat - Sayfa 3

Hava sıcaklıklarının iç ve batı bölgelerde azalacağı, doğu bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

FIRTINAYA DİKKAT

Rüzgarın genellikle güneyli, Marmara’nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden orta kuvvette; Marmara’nın kuzeyi, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde kuvvetli ve kısa süreli (50-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Kar, çığ ve fırtına! Bu uyarılara dikkat - Sayfa 4

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Yağışların, Antalya’nın doğusunun iç kesimleri ile Isparta’nın doğu ve Konya’nın batısında yağun kar (20-50 cm),Bolu Dağı geçişi olmak üzere Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Ankara’nın Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçelerinde kuvvetli kar (5-15 cm) şeklinde olması başta buzlanma ve don olayına bağlı olarak Antalya’yı Konya’ya bağlayan geçitlerde yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ve tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kar, çığ ve fırtına! Bu uyarılara dikkat - Sayfa 5

AKDENİZ İÇİN YAĞMUR UYARISI

Yağışların; Antalya’nın doğu ilçeleri, Marsin çevreleri ve Adana’nın batı kesimlerinde kuvvetli (21-50 mm) sağanak ve gök gürültülü yağış beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kar, çığ ve fırtına! Bu uyarılara dikkat - Sayfa 6

ÇIĞ TEHLİKESİ 

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski olmasından yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kar, çığ ve fırtına! Bu uyarılara dikkat - Sayfa 7

İSTANBUL’A KAR YAĞACAK MI?

İstanbul’da gün içerisinde hava sıcaklılarının gün içerisinde en düşük sıdıt en yüksek 5 dereceyi görmesi bekleniyor.

Çok bulutlu ve karla karışık yağmurlu, batı ve yüksekleri ile zamanla il geneli kar yağışlı

Kar, çığ ve fırtına! Bu uyarılara dikkat - Sayfa 8

İZMİR 3°C, 7°C

Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülmesi bekleniyor.

ANKARA -1°C, 1°C

Çok bulutlu yağmur ve karla karışık yağmurlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçelerinde kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor.

Continue Reading
Yorum Yap

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir