Bizimle iletişime geçin

Arçelik Kıdemli Bayi Yöneticisi Çağrı Bekmezoğlu’ndan Kariyer Tavsiyeleri

 

İstanbul Arel Üniversitesi Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi Kariyer ve Eğitim Uzmanı Buşra Babaoğlu TV Arel’de her hafta yaptığı “Klişesiz Kariyer Sohbetleri” programına Arçelik Kıdemli Bayi Yöneticisi Çağrı Bekmezoğlu konuk oldu.

Üniversite öğrenciliği döneminde öğrenci kulüplerde yer almanın avantajlarından bahseden Bekmezoğlu, “İş yaşamına giden en güzel yol kulüpçülükten geçiyor. O günler de adım atmak çok kolay ama öğrencilik bittikten sonra bazı kapıları açmak daha da zorlaşıyor.Yönetmeyi, bir insanı nasıl davet edeceğimizi, önemli kişilere nasıl ulaşacağımızı, organizasyon yapmayı nasıl yapacağımızı öğrendik” ifadelerini kullandı.

Satış alanında ilerlemek isteyen öğrencilere de tavsiyelerde bulunan Bekmezoğlu, “Müşteri odaklı mısınz? Müşteri hayatınızın merkezinde olabiliyor mu? Bu önemli… “Müşteri velinimetimizdir” diyor Vehbi Koç, müşteriyi hayatınızın merkezinize koymanız gerekiyor. Stres ve çatışma yönetiminde kendimizi nasıl görüyoruz? “Yılmazlık” kavramı bizde ne kadar karşılık buluyor? Bu çok önemli… Bir diğeri pozitif yaklaşım… “Yapabilir miyiz?” sorusuna “yapamayız” değil de “neden olmasın…” diyebilmek gerekiyor. Kapıyı kapatmamak lazım. Genel kültür düzeyiniz çok önemli… Müşterinin değerleriyle örtüşüyor olmanız gerekiyor. Konuşma ve dinleme becerisi de bu alan için önemli hususlar arasında… Rekabet, analiz gibi konularda da fikir üretilebiliyor olması gerekiyor” dedi.

Öğrencilik döneminden itibaren kariyer basamaklarını tek tek anlatan Çağrı Bekmezoğlu, kariyer yolculuğundaki püf noktaları anlattı.

Deneyimleriyle öğrencilere yol haritasından öte önemli kariyer tavsiyeleri veren Çağrı Bekmezoğlu’nun konuk oldu “Klişesiz Kariyer Sohbetleri”nin tamamını izleyebilirsiniz…

 

Continue Reading
Yorum Yap

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir