Bizimle iletişime geçin

Genel

Beykoz’da Kuru Yük Gemisi Kıyıya Sürüklendi

Beykoz’da kuru yük yemisi kıyıya sürüklendi

İstanbul’dan Rusya’ya giden Panama bandıralı kargo gemisi makine arızası nedeniyle Beykoz açıklarında sürükleniyor. Kıyı emniyetine bağlı kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi. Valilik’ten yapılan açıklamada, “Makinesi çalışır durumda olan gemi, bu saat itibariyle karaya oturmamıştır” denildi.

Beykoz'da kuru yük yemisi kıyıya sürüklendi - Sayfa 1

İstanbul’dan Rusya’nın Kavkaz Limanı’na giden Panama bandıralı 190 metre uzunluğunda, 26 bin 828 groston ağırlığındaki “Petra Star” adlı kargo gemisi Riva açıklarında makine arızası yaptı.

Beykoz'da kuru yük yemisi kıyıya sürüklendi - Sayfa 2

BÖLGEYE KURTARMA EKİPLERİ SEVK EDİLDİ

Gemi kaptanının yardım çağrısı üzerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kurtarma 8 ve Kurtarma 11 römorkörleri bölgeye sevk edildi. Ekiplerin bölgedeki çalışmaları sürüyor.

Beykoz'da kuru yük yemisi kıyıya sürüklendi - Sayfa 3

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Valiliği’nden olaya ilişkin yapılan açıklamada, “Tekirdağ Limanı’ndan Rusya’nın Kavkaz Limanı’na gitmekte olan Panama bayraklı PETRA STAR isimli boş kuru yük gemisi, bugün saat 16.55’te makine arızası yaparak Yön Burnu açıklarında sürüklenmeye başlamıştır.

Beykoz'da kuru yük yemisi kıyıya sürüklendi - Sayfa 4

Gemiden yapılan yardım talebinin ardından, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı TCSG-906 Sahil Güvenlik botu ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Nene Hatun Acil Müdahale gemisi, Kurtarma-8 ve Kurtarma-11 römorkörleri ivedilikle olay mahalline yönlendirilmiştir.

Beykoz'da kuru yük yemisi kıyıya sürüklendi - Sayfa 5

Makinesi çalışır durumda olan gemi, bu saat itibariyle karaya oturmamıştır. Kara tahlisiye (can kurtarma) ekiplerimiz olay bölgesinde hazır durumdadır.” ifadelerine yer verildi.

Continue Reading
Yorum Yap

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir