Bizimle iletişime geçin

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Yaz Dönemi Hazırlığı: Okullar Açık mı Olacak?

Yaz tatilinde okullar açık mı olacak?

Milyonlarca öğrenci için yarıyıl tatili başladı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı’nın gündemi bugüne dek aksayan yüz yüze eğitimin yazın telafi edilmesi… Kulislerde konuşulan iddialara göre ise yaz tatilinde okulların açık olmasına yönelik Milli Eğitim Bakanlığı bir çalışma yürütüyor.

Yaz aylarında öğrencilerin tamamının mı yoksa belirli grupların mı okula gideceği ise henüz netlik kazanmadı. Bakanlık tarafından yapılan çalışmaların neticesine göre şekillenecek olan yaz ayları için en büyük sorun ise turizm hareketliliği…

Arelnews’in Milli Eğitim Bakanlığı’na yakın kaynaklardan aldığı bilgilere göre; söz konusu turizm hareketliliğinin, yazın okulların açık olmasıyla etkilenmemesi için titiz bir çalışma yürütülüyor.

Kademeli eğitim sistemi

Turizmin eğitim sürecinden etkilenmemesi için, öğrenci gruplarının kademeli olarak yaz eğitim sistemine dahil edilmesi ilk çözüm olarak düşünülüyor.

 

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarıyıl tatili öncesi açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitim mesajı veren Bakan Selçuk, “15 Şubat’tan itibaren sizleri okullarda görmek, okullarda karşılamak istiyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada “2. dönemde salgının yolumuzdan çekildiği oranda okullarımıza döneceğiz. 15 Şubat’tan itibaren de sizleri okullarımıza çağırmak istiyoruz. Baharı okullarımızda hep birlikte karşılayalım niyetindeyiz” dedi. Bakan Selçuk, açıklamalarından sonra uzaktan bağlantı yöntemiyle öğrencilerle sohbet etti.

İşte Bakan Selçuk’un açıklamalarından öne çıkanlar:

2. dönemde salgının yolumuzdan çekildiği oranda okullarımıza döneceğiz. 15 Şubat’tan itibaren de sizleri okullarımıza çağırmak istiyoruz. Baharı okullarımızda hep birlikte karşılayalım niyetindeyiz.

Her güne özel etkinlikler hazırladık. Birlikte 23 gün tatil etkinlikleri adı verdiğimiz etkinliklerle her gün farklı etkinlikler yapabileceksiniz. Tatil etkinliklerinde içeriğinde, harf, sayı, renk gibi kavramlara farklı açıdan bakmamızı sağlayacak etkinlikler var. Bu tatil etkinliklerini ilkokul, ortaokul ve lise için ayrı ayrı hazırladık.

Öğretmenlerinize her zaman şükran duygularım var, sizleri yalnız bırakmadılar. Çok teşekkür ediyorum.

Bakan Selçuk, açıklamalarından sonra uzaktan bağlantı yöntemiyle öğrencilerle sohbet etti.

 

Continue Reading
Yorum Yap

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir