Okullar Ve Lokantalar Belli Kurallarla Açılabilir

Okullar ve lokantalar belli kurallarla açılabilir

Koronavirüs rakamlarında yaşanan olumlu gelişmeler salgın yasaklarının esnetilmesini gündeme getirdi. Kulislere yansıyan bilgilere göre hafta içi sokağa çıkma yasağı saati 23.00’e çekilebilir, okullar ve lokantalar belli kurallarla açılabilir

Kulis: Okullar ve lokantalar belli kurallarla açılabilir

Kulislere göre, mart ayının ikinci yarısında hafta içi sokağa çıkma yasağı saati 21.00’den 23.00’e çekilebilir. Hafta sonu yasağı gündüz kaldırılabilir. Okullar ve lokantalar belli kurallarla açılabilir.

HAFTA İÇİ KISITLAMLAR 23’E ÇEKİLEBİLİR

Nuray Babacan’ın Hürriyet’te yer alan kulis haberine göre, salgının seyrine bağlı olarak, kuralların değiştirilmesine ilişkin seçenekler tartışılıyor. Öncelikli olarak sokağa çıkma yasağına ilişkin saatlerin daraltılabileceği konuşuluyor. Cumartesi-pazar günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının gündüz için kaldırılması da yeni planlamada söz konusu olabilecek. Hafta içi kısıtlamalarının saatlerinin de 21.00’den 23.00’e çekilebileceği belirtiliyor.

YÜZ YÜZE EĞİTİM DE TARTIŞILIYOR

Bir süre sonra Sağlık Bakanlığı hastanelerinde, normal hasta kabul edilebileceği, ertelenen ameliyatlar ve tedavilere de yeniden başlanabileceği ifade ediliyor. Mart ayından itibaren okulların ikinci yarı yılında yüz yüze eğitime geçmesi de tartışılan konular arasında.

Lokanta ve kafelerin belli kurallarla açılabileceği, buralara HES koduyla girilmesine ilişkin yeni düzenlemeler yapılabileceği öne sürülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir