Bizimle iletişime geçin

Genel

Aşılamada İkince Dönem Huzurevleri ve Bakımevlerinde Aşı Uygulaması Başladı

Huzurevleri ve bakımevlerinde aşı uygulaması başladı

Son dakika haberi: Türkiye’de koronavirüs aşılama süreci devam ediyor. Aşılama programında ikinci adıma geçildi. Bugünden itibaren huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar ve onlardan sorumlu olanların aşılamasına başlandı. Ayrıca 90 yaş ve üzeri vatandaşlar evlerinde aşılanacak.

Huzurevleri ve bakımevlerinde aşı uygulaması başladı

Son dakika haberi: Türkiye’de koronavirüs aşılama süreci hızla devam ediyor. Sağlık çalışanlarının öncelikli olduğu aşılanma sürecinde, ilgili risk gruplarına da koronavirüs aşısı yapılıyor. Aşılama programında birinci aşamasının ikinci adımına geçildi. Sağlık çalışanlarının ardından huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanmaya başladı. Ayrıca 90 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasına da evlerinde başladı.

2. ADIM BAŞLADI

Türkiye’de aşılama programının birinci aşamasının 2. adımı bugün başladı.

“COVID-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi”ne göre birinci aşamada yer alan sağlık çalışanlarının aşılanmasına devam ediliyor. 833 bini aşkın sağlık çalışanına koronavirüs aşısının ilk dozu uygulandı.

BUGÜNDEN İTİBAREN BAŞLADI

Yakında 1 milyona ulaşacak aşılamada bugünden itibaren yeni aşılama grubu başladı.

Huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar ile bu vatandaşlarımızın bakımından sorumlu kişilerin aşılanmasına bugün başlandı.

90 yaş ve üzerindeki kişilerin de aşı programı bugün başladı.

“HAFTA SONUNA KADAR TAMAMLAMAYA GAYRET EDELİM”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 81 ilin sağlık müdürüyle aşılama takvimi ve stratejisine ilişkin video konferans yöntemiyle görüştü.

Continue Reading
Yorum Yap

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir