İstanbul’a Kar Yağacak mı? Meteoroloji’den Yeni Uyarı

İstanbul’a kar yağacak mı? Meteoroloji’den yeni uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni hava durumu raporu yayınlandı. Peki, bugün hava durumu nasıl? Bugün İstanbul’a kar yağacak mı? Bu soruların yanıtı haberimizde…

İstanbul'a kar yağacak mı? Meteoroloji'den yeni uyarı - Sayfa 1

 Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz ve İç Anadolu’nun kuzey batısında ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde gün içerisinde kar yağışı etkili olacak. Akdeniz Bölgesi’nin doğusu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin genelinde ise yağmurun etkili olması tahmin ediliyor.

İstanbul'a kar yağacak mı? Meteoroloji'den yeni uyarı - Sayfa 2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 18 Ocak hava durumu raporu yayınlandı. Son üç gündür devam eden Ankara ve İstanbul’da da etkili olan kar yağışının bugün de etkili olup olmayacağını merak edip araştıranlar “Bugün İstanbul’a kar yağacak mı?” ve “Bugün hava durumu nasıl?” sorularının cevabını merak edip araştırıyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İstanbul’a kar yağacak mı?

İstanbul'a kar yağacak mı? Meteoroloji'den yeni uyarı - Sayfa 3

Hava durumu 18 Ocak raporuna göre bugün; Marmara Bölgesi’nin doğusu, İç Anadolu Bölgesi’nin Kuzey Batısı ve Batı Karadeniz bölgelerinde bugün kar yağışı etkili olacak. Öte yandan Doğu Anadolu Bölgesi’nde de kar yağışı gün içerisinde aralıklarla devam edecek. Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi’nin doğusunda gün içerisinde sağanak yağış etkili olacak.

İstanbul'a kar yağacak mı? Meteoroloji'den yeni uyarı - Sayfa 4

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİN ALTINDA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bilecik, Kütahya, Antalya, Ankara ve Kırıkkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz kıyıları ile Kocaeli çevrelerinde yer yer gök gürültülü kar sağanağı, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi; Rize ve Artvin kıyıları ile Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur ve yer yer karla karışık yağmur, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İstanbul'a kar yağacak mı? Meteoroloji'den yeni uyarı - Sayfa 5

Hava sıcaklığının ise yurt genelinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor

İstanbul'a kar yağacak mı? Meteoroloji'den yeni uyarı - Sayfa 6

KUVVETLİ YAĞIŞ VE FIRTINA UYARISI

Yağışların; bu sabah saatlerinde Rize ve Artvin kıyıları ile Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, su baskını vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İstanbul'a kar yağacak mı? Meteoroloji'den yeni uyarı - Sayfa 7

Rüzgarın; Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (dik yamaçlarda çığ riski, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İstanbul'a kar yağacak mı? Meteoroloji'den yeni uyarı - Sayfa 8

İşte 5 günlük hava tahmini…

İstanbul'a kar yağacak mı? Meteoroloji'den yeni uyarı - Sayfa 9
İstanbul'a kar yağacak mı? Meteoroloji'den yeni uyarı - Sayfa 10
İstanbul'a kar yağacak mı? Meteoroloji'den yeni uyarı - Sayfa 11
İstanbul'a kar yağacak mı? Meteoroloji'den yeni uyarı - Sayfa 12

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir