Bizimle iletişime geçin

Genel

İstanbul Valiliği Evsiz Vatandaşları Otellerde Misafir Ediyor

İstanbul Valiliği evsiz vatandaşları otellerde misafir ediyor

Kar yağışı ve soğuk havanın etkisini sürdürdüğü İstanbul’da, sokakta yaşayan evsiz 1.291 kişi Valilik tarafından otellerde ağırlanıyor. İstanbul Valiliği konuyla ilgili olarak “Evsiz, sokakta kalan birisini görür veya haberdar olursanız, lütfen en yakın polis/jandarma karakoluna bildirin, misafir edelim” açıklamasında bulundu.

İstanbul Valiliği evsiz vatandaşları otellerde misafir ediyor

Kar yağışı ve soğuk havanın etkili olduğu İstanbul’da sokakta yaşayan vatandaşlar,  Valilik koordinesinde otellerde konuk ediliyor.

İstanbul Valiliği ile bağlı kurum ve kuruluşların iş birliği ile yapılan “Kimse Dışarıda Kalmasın! Misafir Edelim” çalışması kapsamında, 39 ilçede evsiz vatandaşlar, kaymakamlıkların anlaşma yaptığı otellerde tek kişilik odalarda misafir ediliyor.

Öte yandan, vatandaşların sosyal medya ve diğer iletişim kanallarından yaptıkları ihbarlar da kaymakamlıklar tarafından değerlendirilerek evsiz vatandaşlara ulaşılıyor.

Bugün itibarıyla 1.291 evsiz vatandaşın otellerde kaldığı öğrenildi.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, hiçbir vatandaşın sokakta kalmaması için yapılan bu çalışmaya bütün İstanbulluların gereken hassasiyeti göstereceğine yürekten inanıldığı vurgulandı.

Açıklamada, “Evsiz, sokakta kalan birisini görür veya haberdar olursanız, lütfen en yakın polis/jandarma karakoluna bildirin, misafir edelim.” ifadesi kullanıldı.

Continue Reading
Yorum Yap

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir