Trump: Seçim Sonuçlarını Kabul Etmeyeceğiz

Trump: Seçim sonuçlarını kabul etmeyeceğiz

ABD Başkanı Donald Trump, başkent Washington’da toplanan destekçilerine seslenerek, başkanlık seçimlerinde yenilgiyi kabul etmeyeceğini ve mücadeleyi bırakmayacağını söyledi.

Trump: Seçim sonuçlarını kabul etmeyeceğiz

ABD Başkanı Donald Trump, “Amerika’yı Kurtar” adlı mitingine başkent Washington DC’de başladı.

Trump, seçimlerde hile yapıldığına dair iddialarını yineleyerek kaybedilen seçimler için madyayı suçladı. ‘Medyamız ne özgür ne de adil, ifade özgürlüğünü bastırıyor ve halk düşmanı’ diyen Trump’ın konuşmasını dünya ilgi ile izledi.

“PENCE DOĞRU OLANI YAPARSA SEÇİMİ KAZANIRIZ”

ABD Başkanı Trump, Başkan Yardımcısı Mike Pence’in doğru olanı yapması halinde seçimi kazanacaklarını ifade ederek, “Umarım Mike doğru olanı yapacaktır. Umarım öyledir, umarım. Çünkü Mike Pence doğru şeyi yaparsa seçimi kazanırız. Başkan Yardımcısı Pence’in yapması gereken tek şey, belgeyi yeniden onaylamak için eyaletlere geri göndermek ve biz başkan olacağız ve sizler en mutlu insanlar olacaksınız” dedi.

CUMHURİYETÇİ SENATÖRLERİ SUÇLADI

Trump, konuşmasında Cumhuriyetçi senatörlerin Demokratlara göz yumduğunu belirterek, “Bunlardan çok var. Harika olanları da var ama bir sürü zayıf olan var. Demokratlar sınırları açarken, orduyu yıkarken ve Amerika’yı sonlandırırken görmezden geldiler. Mücadele etmeyenleri ön planda tutmalıyız. Onların kim olduğunu size söyleyeceğiz” dedi.

DESTİKÇİLERİ ARBEDE ÇIKARDI

Öte yandan ABD’de Başkan Donald Trump’ın destekçileri ile polis arasında arbede çıktı. Göstericilerden 6’sının gözaltına alındığı belirtildi.

ABD’nin başkenti Washington DC’de seçim oylarının sayılmasına karşı çıkan Trump destekçilerinin düzenlediği protestoda, polis ile göstericiler arasında arbede çıktı.

Freedom Plaza önünde toplanan yüzlerce gösterici, ABD Başkanı Donald Trump’a destek ve ‘oyların çalındığına’ ilişkin sloganlar attı. Yerel medya, göstericilerden 6’sının arbede sonrası polis tarafından gözaltına alındığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir