Mesut Özil, Fenerbahçe’de…!

Mesut Özil, Fenerbahçe’de…

Fenerbahçe Mesut Özil’le anlaşma sağladı.  Yıldız futbolcu ile 3.5 yıllık anlaşma sağlandı.

Mesut Özil, Fenerbahçe'de...

Fenerbahçe, Mesut Özil transferinde sona geldi. Fenerbahçe ile Mesut Özil 3.5 yıllık prensip anlaşmasına vardı.

A Spor ekranlarında canlı yayında açıklamalarda bulunan Ahmet Selim Kul, Fenerbahçe’nin Mesut Özil transferinde artık sona geldiğini açıkladı. Mesut Özil ile Fenerbahçe arasındaki yakınlaşma uzun süredir devam ediyordu. Mesut Özil, dün akşam sosyal medya hesabından İstanbul’u paylaşmıştı. Fenerbahçe ile Mesut Özil 3,5 yıllık prensip anlaşmasına vardı.

A spor muhabiri canlı yayında son dakika açıklamalarda bulundu. Mesut Özil’in Fenerbahçe ile anlaştığı ifade edildi. Mesut Özil ile prensip anlaşmasına varan Fenerbahçe yönetimi maddi detaylar konusunda son pürüzleri halletmeye çalışıyor. Son dakika bilgisine göre taraflar 3.5 yıllık sözleşme için prensip anlaşmasına vardı.

Fenerbahçe ile anlaşan Mesut Özil ne kadar alacak?

Mesut Özil Fenerbahçe forması giyecek. Geçmişte Başkan Ali Koç, Mesut Özil için her ne kadar “Gerçekleşmesi zor bir rüya” demiş olsa da bugün o rüya” gerçek oldu. Resmi açıklama yapılmadı ama, prensipte anlaşmaya varıldı. Buna göre Fenerbahçe ile 3.5 yıllığına anlaşan Mesut Özil, Fenerbahçe’den yıllık 5 milyon euro alacak. Yıldız futbolcunun yarım sezonluk maaşını Arsenal ödeyecek.

Sezona 18 transferle başlayan Fenerbahçe, sezonun ilk 16 haftasında alınan 4 mağlubiyetin ardından transferde kolları sıvadı. Sarı-lacivertliler son olarak deplasmanda Kasımpaşa ile karşılaşmış ve sahadan 3-0’lık galibiyetle ayrılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir