Büyük Soru “Pınar Gültekin’in Babasını Davadan Neden Vazgeçti”

Eski sevgilisi Metin Avcı tarafından Muğla’da boğularak öldürüldükten sonra varile konulup üzerine beton dökülen Pınar Gültekin’in acılı babasına geldiği iddia edilen telefon herkesi şoke etti. CHP’li bir vekilin baba Gültekin’i davadan geri çekilmesi için telefonla aradığı öne sürüldü.

CHP'li Muğla Milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasını davadan vazgeçirmek için aradığı iddia edildi - Sayfa 1

Muğla’da 16 Temmuz tarihinde kaybolan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in cansız bedenine 21 Temmuz’da ulaşılmıştı.

CHP'li Muğla Milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasını davadan vazgeçirmek için aradığı iddia edildi - Sayfa 2

Yapılan incelemeler kapsamında Gültekin’in katilinin eski sevgilisi Metin Avcı olduğu belirlenmiş ve Avcı tutuklanmıştı.

CHP'li Muğla Milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasını davadan vazgeçirmek için aradığı iddia edildi - Sayfa 3

Cinayetle ilgili dava devam ederken, önemli bir iddia gündeme getirildi.

CHP'li Muğla Milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasını davadan vazgeçirmek için aradığı iddia edildi - Sayfa 4

Gazeteci Fatih Çekirge Gültekin’in acılı babasına CHP’li bir Muğla milletvekilinden bir telefon geldiğini öne sürdü.

CHP'li Muğla Milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasını davadan vazgeçirmek için aradığı iddia edildi - Sayfa 5

Konuyu köşesine taşıyan Çekirge, CHP’li vekilin aileden davadan geri çekilmesini istediğini iddia etti.

CHP'li Muğla Milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasını davadan vazgeçirmek için aradığı iddia edildi - Sayfa 6

“NASIL BÖYLE BİR AHLAKSIZ TEKLİFTE BULUNABİLİR?”

Babanın gelen teklif karşısında önce şoke olduğunu sonra ise “Bunu duymamış olayım” dediğini yazan Çekirge, “Bir milletvekili nasıl böyle bir ahlaksız ve insanlık dışı teklifte bulunabilir?” diyerek yaşanan olay isyan etti.

CHP'li Muğla Milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasını davadan vazgeçirmek için aradığı iddia edildi - Sayfa 7

KATİLİN ANNESİNİN PARTİ ÜYESİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Katil Metin Avcı’nın annesinin CHP ilçe yönetim kurulu üyesi olduğunu ve korkunç olaydan sonra istifa ettiğini belirten Çekirge, konunun bir an önce açığa çıkması gerektiğini ifade etti.

CHP'li Muğla Milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasını davadan vazgeçirmek için aradığı iddia edildi - Sayfa 8

NE OLMUŞTU?

Pınar Gültekin, Muğla’nın Ula ilçesinde 16 Temmuz günü kaybolmuştu. Ailesi tarafından yapılan kayıp ihbarından sonra aranmasına başlanan Gültekin’in cesedi, 21 Temmuz’da Muğla’nın Menteşe ilçesinin kırsal Yerkesik Mahallesi’ndeki ormanlık alanda bulunmuştu.

CHP'li Muğla Milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasını davadan vazgeçirmek için aradığı iddia edildi - Sayfa 9

Yapılan incelemelerin ardından Gültekin’in eski sevgilisi Cemal Metin Avcı tarafından boğularak öldürüldükten sonra varilin içine konulduğu ve yakıldığı tespit edilmişti.

CHP'li Muğla Milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasını davadan vazgeçirmek için aradığı iddia edildi - Sayfa 10

Avcı’nın daha sonra ise varili, üzerine beton dökerek gömdüğü aktarılmıştı.

Bugün Fatih Çekirge kaleme aldığı yeni yazsında son gelişmeleri paylaştı, işte o yazı

HP’li bir Muğla milletvekilinin, Pınar Gültekin’in babasını arayarak davadan vazgeçmelerini istediği iddiası ortalığı karıştırdı. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, iddiayı yazan Hürriyet yazarı Fatih Çekirge’ye yazılı açıklama gönderdi.

Pınar Gültekin iddiası: CHP Muğla milletvekili Süleyman Girgin telefonu doğruladı!

Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge, dünkü yazısında Muğla’da Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’i bir CHP Muğla Milletvekili’nin arayarak davadan vazgeçmesi talebinde bulunduğunu öne sürmüştü.

Bu yazıdan sonra gözler CHP’nin Muğla milletvekillerine çevrildi. CHP’nin Muğla milletvekilleri; Süleyman Girgin, Burak Erbay, Suat Özcan ve Mürsel Alban…

4 Ocak’taki duruşma sonrası açıklayacak
Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in ailesinin avukatı Rezzan Epözdemir, Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge’nin iddialarını doğrulayarak, “Baba Sıddık Gültekin, davadan vazgeçmesi için kendisini arayan CHP’li milletvekilinin ismini 4 Ocak’taki duruşma sonrası açıklayacak” dedi.

Çekirge’ye konuşan Epeözdemir, “Evet, Fatih Bey, yazınız doğrudur. Müvekkil (Pınar’ın babası Sıddık Bey) kendisine böyle bir telefonun ve talebin geldiğini söyledi. Hatta telefon numarasını gösterdi, WhatsApp profilinden de baktık. Gerçekten bir milletvekili. Sıddık Bey, kendisine gelen bu talebi refüze ettiğini de söyledi. Ayrıca bununla ilgili kendisiyle başka temaslar da olmuş. Dolayısıyla yazınız içerik itibarıyla doğrudur.” diye konuştu.

Özgür Özel: Taziye maksadıyla aramış

 

“CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel aradı ve aynen şöyle dedi:

“Fatih Bey, sabah erkenden yazınızı okuduk ve Sayın Genel Başkanımıza sunduk. Kendisi bu olayın bütün detaylarıyla araştırılmasını istedi. Tabii bizim için böyle bir şey kabul edilemez. Bu nedenle 4 Muğla milletvekillerimizle bir videokonferans yaptık. 3’ü aileyi hiç tanımadıklarını söyledi. Birisi ise Pınar’ın babasına telefon açtığını ve taziye maksadıyla olduğunu ama böyle bir konuşma yapmadığını söyledi.”

Bu noktadan sonra Özgür Özel’le aramızda şöyle bir diyalog geçti:

Sayın Özel, ben olayı duyduğumda mağdure ailesinin vekili avukat Dr. Rezan Epözdemir’e sordum, kendisi doğruladı.

“Genel Başkanımızdan da aldığımız talimat gereği hem Rezan Bey’le hem de Pınar’ın babasıyla konuşacağız. Sonuçta çıkan gerçeğe göre gereği neyse yapacağız. Elbette böyle bir şey varsa parti olarak buna göz yummayız.”

 CHP Muğla vekilinden mesaj

Tam avukat Dr. Epözdemir, “Evet, bu telefon ve talep doğrudur. Kendisi bana anlattı. Ancak isim veremiyorum” dedikten birkaç saat sonra…

Bu defa CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin aradı.

Ve bir açıklama gönderdi. Gazetecilik gereği o açıklamayı da özetle yayınlıyorum:

“Sayın Çekirge,

Pınar Gültekin cinayetine ilişkin yazınızı herkes gibi dehşetle okudum ve ürperdim. Yazıda bir Muğla milletvekilinin işaret ediliyor olması nedeniyle zan altında kalan 4 Muğla milletvekili olarak hızla görüntülü bir görüşmeyle bir araya geldik. Yazıyı değerlendirdik. Diğer 3 Muğla milletvekili arkadaşım davayla ilgilendiklerini ancak aileyle hiçbir zaman bir görüşme yapmadıklarını ifade ettiler. Yazınıza konu olan Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’e taziye telefonu açan tek milletvekili olarak konuya açıklık getirmesi gerekenin ben olduğum kanaatine vardım.

Ben, 22 Temmuz’da cenazenin Bitlis’in Hizan ilçesinde defnedilmesinin ardından 23 Temmuz günü saat 18.57 civarında cep telefonumdan kendisiyle 1-1.5 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdim. Görüşmede yalnızca taziye dileklerimi ve olaydan duyduğum üzüntüyü ilettim. Yazıda bahsi geçen ifadeleri kullanmam mümkün değildir. Oğlu canavarca bir cinayet işleyen Ayten Avcı ile de olaydan sonra ne yüz yüze bir görüşme ne bir mesajlaşma ne de bir telefon görüşmem kesinlikle olmamıştır. Bu olayı ve davayı ilk günden beri takip ediyoruz. Katilin hiçbir indirimden yararlanmadan en ağır şekilde cezalandırılması için Muğla milletvekilleri olarak elimizden geleni yapacağız. Bugünkü yazınız ışığında sizin gibi değerli bir gazeteciye konuya ilişkin olan biteni tüm açıklığıyla anlatma gereği hissettim. Saygılarımla.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir