İngiltere’den Gelen 4.603 Ve Afrika’dan Gelen 335 Yolcu Karantinaya Alındı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mutasyon görülen koronavirüsün olduğu İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika’dan gelen 335 yolcunun testlerinin negatif çıktığını buna rağmen izolasyona alındığını söyledi.

Bakan Koca'dan koronavirüs mutasyonu açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan son dakika açıklaması geldi. Bakan Fahrettin Koca, “İngiltere’de tespit edilen koronavirüs mutasyonu üzerine 20 Aralık gecesi İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika’dan ülkemize uçuşların askıya alındığını ve o an itibariyle havada olan yolcular için de tedbirlerimizi duyurmuştuk.” dedi

Bakan Koca, “Önceki gece bu ülkelerden ülkemize giriş yapan 335 yolcu sağlık kontrolünden geçirilmiş ve PCR testi yapılmıştır. Yolculara 1. ve 7. Günü PCR örnekleri alınmaktadır. Testleri negatif çıksa bile tüm yolcular izolasyona alınmıştır.14 Aralık’tan itibaren İngiltere’den gelen tüm yolcuların tespiti yapılmıştır. 4.603 yolcunun bilgileri siteme aktarılarak ikametleri ve kaldığı otellerinde izolasyona alınmışlardır. Bu yolcularımızın Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda PCR testleri yapılmaktadır.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir