YÖK’ten FLAŞ Açıklama ” Kabul Edilemez”

Ulusal bir kanalda, üniversitelere ilişkin ‘Fuhuş evleri’ benzetmesini yapan Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na tepkiler büyüyor.

Üniversiteler için “fuhuş evleri” ifadelerini kullanan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu kamuoyunda kısa zamanda tepki topladı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, konuya ilişkin yazıyı Twitter hesabından paylaştı. 

”GENÇLERİMİZ GÖZ BEBEKLERİMİZ”

Altun, üniversitelerin araştırma, öğretim ve topluma hizmet merkezleri olduklarını vurgulayarak, ”Gençlerimiz göz bebeklerimizdir” dedi.

Altun, ”Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yükseköğretim alanında aldığımız muazzam mesafe üniversitelerimize, gençlerimize verdiğimiz değerin bir yansımasıdır” ifadesine de yer verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ”Üniversitelerimizi zan altında bırakan kerih ve sakil açıklamayla ilgili gereken işlemlerin yapılacak olmasını memnuniyetle karşılıyoruz” açıklamasında bulundu.

”GEREKLİ İŞLEMLER YAPILACAK”

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklamada bulunmuş, söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemlerin yapılacağını açıklamıştı.

YÖK TEN FLAŞ AÇIKLAMA

YÖK Başkanı Saraç ” Üniversitelerin zikretmeye bile hicap duyduğumuz mekanlara benzetilmei ve çok çirkin ifadeler kullanılması asla kabul edilemez” dedi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir