Maskesiz Hayat İçin Tarih Belli Oldu Hedef…

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara maskesiz hayat için tarih verdi

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, katıldığı canlı yayında normale dönüş ve maskesiz hayat için gereken şartları açıkladı ve tarih verdi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara maskesiz hayat için tarih verdi - Sayfa 1

 Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, nüfusun yüzde 60’ının aşılanması halinde Türkiye’nin rahatlamaya başlayacağını açıkladı. Prof. Kara, bu oranın yüzde 70-80’lere gelmesi durumunda ise normale dönüşün çok kolay olacağını belirtti.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara maskesiz hayat için tarih verdi - Sayfa 2

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, maskesiz hayat için de tarih verdi. Prof. Kara, her şeyin olumlu seyretmesi söz konusu olursa, kaba bir hesapla Türkiye’nin yüzde 60 aşılama oranına nisan-mayıs aylarında ulaşabileceği öngörüsünü paylaştı.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara maskesiz hayat için tarih verdi - Sayfa 3

Prof. Dr. Kara, bu tablonun her şeyin olumlu gitmesi durumunda geçerli olduğuna dikkat çekerek, Temmuz ayı gibi de maskesiz sokağa çıkmanın mümkün olabileceğini ifade etti.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara maskesiz hayat için tarih verdi - Sayfa 4

Hürriyet’te yer alan habere göre Ateş Kara, dünyadaki aşılamanın yüzde 60 oranına ulaşmasının bir anda mümkün görünmediğini belirterek, bir sonraki yıl kasım, aralık gibi tekrar maske takmak zorunda kalabileceğimize de dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir