Ermenistan’ın Eski Başbakanı: Ordumuzun ve Silahların Yüzde 80’inini kaybettik

Karabağ’da ağır darbe alarak geri çekilmek zorunda kalan Ermenistan’da tartışmalar sürüyor. Ermenistanlı yetkililerden her gün yeni bir itiraf geliyor. Ermenistan’ın eski Başbakanı Bagratyan, Ermenistan ordusunun yüzde 80’inin imha edildiğini söyledi

 

Azerbaycan’ın işgal edilmiş topraklarını alma girişimi karşısında hezimete uğrayan Ermenistan cephesinden itiraflar gelmeye devam ediyor.

Karabağ savaşına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ermenistan’ın eski Başbakanı Hrant Bagratyan, “Savaş sonunda ordumuzun yüzde 80’i yok oldu. Ermenistan yenildi, bu bir sır değil. Azerbaycanlılar, Dağlık Karabağ’da ne kadar tank, top ve diğer silahlarımız olduğunu çok iyi biliyor” dedi.

Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’daki yenilgisinin Erivan yönetiminin son yıllardaki hatalı dış politikasından kaynaklandığını öne süren eski başbakan, “Ermenistan kendi ilan ettiği ‘Karabağ Cumhuriyetinin’ bağımsızlığını tanımadı, bu açıkça ciddi bir hata. Erivan burayı tanısaydı diğer ülkeler de aynısını yapacaktı. Başbakan Paşinyan’ın bunu yapacak cesareti yoktu” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir