Ermenistan’da Öfke Dinmiyor, ‘Cepheden Kaçtınız’ Dayağı

 

 

Dağlık Karabağ anlaşmasını protesto eden ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın istifasını isteyen halk bugün de sokaklara döküldü.

Dağlık Karabağ anlaşmasını protesto eden ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın istifasını isteyen halk bugün de sokaklara döküldü.

Ermenistan’da muhalifler partiler, Azerbaycan ile Ermenistan arasında Dağlık Karabağ’da çatışmaları sona erdiren anlaşmayı imzalaması nedeniyle hükümetin istifası için protesto başlattı.

Ermenistan’da muhalifler partiler, Azerbaycan ile Ermenistan arasında Dağlık Karabağ’da çatışmaları sona erdiren anlaşmayı imzalaması nedeniyle hükümetin istifası için protesto başlattı

Protestocular, Ermenistan’ın başkenti Erivan'daki Özgürlük Meydanı'nda toplandı. Başbakan Nikol Paşinyan’ın Dağlık Karabağ’da Azerbaycan karşısında yenilgiyi kabul etmesine karşı çıkan protestocular, hükümetin istifa etmesini istedi.

Protestocular, Ermenistan’ın başkenti Erivan’daki Özgürlük Meydanı’nda toplandı.

Başbakan Nikol Paşinyan’ın Dağlık Karabağ’da Azerbaycan karşısında yenilgiyi kabul etmesine karşı çıkan protestocular, hükümetin istifa etmesini istedi.

KIZGINLIK BİTMİYOR Ermenistan'ın başkenti Erivan'da düzenlenen gösterilerde onlarca kişi gözaltına alındı. Bazı protestocuların polis tarafından gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında muhalif "Müreffeh Ermenistan" Partisi Başkanı Gagik Tsarukyan ve diğer muhalif partilerin temsilcileri de bulunuyor.

KIZGINLIK BİTMİYOR

Ermenistan’ın başkenti Erivan’da düzenlenen gösterilerde onlarca kişi gözaltına alındı.

Bazı protestocuların polis tarafından gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında muhalif “Müreffeh Ermenistan” Partisi Başkanı Gagik Tsarukyan ve diğer muhalif partilerin temsilcileri de bulunuyor.

Ayrıca, eski Ermenistan Başbakanı Serj Sarkisyan'ın da Ulusal Güvenlik Servisine çağrıldığı ifade edildi.

Ayrıca, eski Ermenistan Başbakanı Serj Sarkisyan’ın da Ulusal Güvenlik Servisine çağrıldığı ifade edildi.

Hükümete muhalif "Daşnaktsutyun" Yüksek Konsey Temsilcisi İşhan Sagatelyan, gösterilerde yaptığı konuşmada, Ulusal Kurtuluş Komitesini oluşturduklarını duyurdu. Bunun Parlamentoda yer alan bazı siyasi partiler tarafından desteklendiği de belirtildi.

Hükümete muhalif “Daşnaktsutyun” Yüksek Konsey Temsilcisi İşhan Sagatelyan, gösterilerde yaptığı konuşmada, Ulusal Kurtuluş Komitesini oluşturduklarını duyurdu. Bunun Parlamentoda yer alan bazı siyasi partiler tarafından desteklendiği de belirtildi

Erivan'da günün erken saatlerinde polis ve özel harekat birimleri şehir merkezinde konuşlandırıldı.

Erivan’da günün erken saatlerinde polis ve özel harekat birimleri şehir merkezinde konuşlandırıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir