Azerbaycan Şuşa’yı Kuşatıyor..!

Son dakika haberine göre, Azerbaycan ordusu, Karabağ’ın kalbi Şuşa’yı güneyden kuşatmaya hazırlanıyor. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Ermenistan işgali altındaki Karabağ’da topraklarını kurtarmaya devam ediyor.

Karabağ’ın kalbi olarak nitelendirilen Şuşa’ya yaklaşan Azerbaycan ordusu, Hadrut ve Fuzuli istikametinden ilerleyerek Şuşa’yı güneyden kuşatmaya hazırlanıyor.

Azerbaycan ordusunun, Şuşa kent merkezi ile mesafesini 5 kilometrenin altına düşürdüğü, Azerbaycan Özel Kuvvetleri’nin, Şuşa’nın güneyinde yer alan Daşaltı’na ulaştığı ifade edildi.

Daşaltın’da çatışmaların sert bir şekilde sürdüğü ve Azerbaycan’ın Şuşa ve çevresindeki Ermenistan mevzilerini ateş altına aldığı bildirildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, çatışmaların ağırlıklı Terter, Ağdam, Hocavend, Zengilan ve Gubadlı yönlerinde devam ettiğini belirtti. Ağdere yönündeki Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin 5. Muhrip Alayı’na vurulan darbe sonucunda çok sayıda askeri personelin öldürüldüğü ve askeri araçların imha edildiği bildirildi.

Askeri aracın imha edilmesi sonucu hayatını kaybedenler arasında, birliğin subayı Yüzbaşı Ando Grikoryan’ın da olduğu belirtildi. Ermenistan ordusuna ait iki T-72 tankı, üç D-30 obüsü, bir Zastava M-55 uçaksavarı, bir taktik İHA ve üç kamyonun imha edildiği, çok sayıda askeri personelin etkisiz hale getirildiği kaydedildi

Ermenistan güçlerinin cephenin bazı bölgelerinde personel ve askeri teçhizat kaybederek geri çekilmek zorunda kaldığı ifade edildi. Ermenistan’ın ise Terter, Ağcabedi kentlerine ait köyleri ve Tovuz ile Ağstafa kentlerinde bulunan mevzileri de ateş altına aldığı bildirildi.

Öte yandan Azerbaycan ordusu, Ermenistan’a ait saldırı hazırlığındaki bir SU-25 uçağı daha düşürdü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir