Sevgilisini kurtarmak için hukuk okudu ve başardı

Eğitim hayat kurtardı

Amerikan Kadınlar Basketbol Ligi yıldız oyuncularından Maya Moore, kariyerinin zirvesinde basketbola ara vererek hukuk eğitimine başladı. Moore yaptığı çalışmalarla sevgilisini cezaevinden kurtardı ve dünya evine girdiler

WNBA’in süper yıldızlarından Minnesota Lynx oyuncusu Maya Moore, 2019 senesinde basketbola ara vermiş ve hukuk alanında çalışmalarda bulunacağını açıklamıştı. Moore’un amacı avukat olup henüz 18 yaşındayken haksız bir şekilde 50 sene hapis cezası alan Jonathan Irons’ı içinde bulunduğu esaretten kurtarmaktı.

Şu anda 40 yaşında olan Irons, 2 Temmuz 2020’de Missouri’de bulunan ceza evinden Moore’un çabaları ile tahliye edildi. 18 yaşında hırsızlık ve cinayete teşebbüs iddiasıyla 50 sene hapis cezasına çarptırılan Irons, yargıcın sanıkla ilgili iddiayı “zayıf kanıtlar” gerekçesiyle tersine çevirmesi üzerine 22 senenin sonunda özgürlüğüne kavuştu.

Ancak film senaryolarını anımsatan bu olayın finali masalsı bir mutlu sonla bitti. Maya Moore “Good Morning America” programında yaptığı açıklamada Jonathan Irons ile evlendiklerini söyledi:  “Birlikte yapacağımız çalışmaları artık bir evli çift olarak yapacağız. Birkaç ay önce evlendik ve hayatımızın yeni bir dönemine adım attık.”

Aralarındaki romantik duyguların zaman içinde geliştiğini belirten Moore, “13 yılda bir dostluk gelişti ve büyük bir hukuki mücadeleye girdik. Zamanla tanrı kalplerimizde aşkımızı büyüttü” diye konuştu.

Aynı programda söz alan Irons da Maya Moore’a cezaevi görüşmeleri sırasında evlenme teklif ettiğini ama ‘Şimdi yanıt verme’ dediğini anlattı. “Onunla evlenmek istiyordum ama aynı zamanda onu korumak istiyordum çünkü hapisteki biriyle ilişki yaşamak çok zor ve acı veren bir şey. Onun kapana kısılmış gibi hissetmesini istemedim. Kendisini serbest hissetmesini, tüm bunlar fazla geldiği takdirde hayatını yaşayıp bir başkasını bulmasını istedim. Çünkü bu zor.”

Gerçek evlilik teklifinin beklemeye değdiğini söyleyen Irons o anları şöyle anlattı: “Hapisten çıktığımda, bir otel odasındaydık, bazı arkadaşlarımız da bizimle birlikteydi. Çok yorgunduk, yaşadığımız heyecandan bitkin düşmüştük. Sonra ikimiz odada yalnız kaldık, dizimin üstüne çöktüm, ona baktım, o da farkındaydı her şeyin. ‘Benimle evlenir misin?’ dedim. ‘Evet’ dedi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir