”Göç” sergisi sanatseverlere kapılarını açtı

Ressam Sema Boyancı’nın “Göç” temalı kişisel çalışmalarından oluşan 65 eseri, meraklılarıyla buluştu.

Küratörlüğünü Corvo Art Gallery kurucusu Nilüfer Eriş’in yaptığı sergide, sanatçının çeşitli dönemlere ait fraktal ve gravür gibi farklı tekniklerle yapılmış eserleri sanatseverlere sunuldu.

Ressam Boyancı, basına yaptığı açıklamada, 20 yıl sanat eğitimciliği ve resim çalışmalarını yürüttükten sonraki emeklilik sürecinde, kendini resme adadığını söyledi.

Sergisinde, çeşitli dönemlere ait birçok farklı teknikte çalışmaların bulunduğunu belirten Boyancı, “Beni daha çok gravür sanatçısı olarak bilirler. Yakın tarihte hep gravür baskı resim türünden çalışmalar yaptım. Bu sergimde de en son yaptığım estetik ve içgüdü resimlerin sayısı yaklaşık olarak 30-40 tane. Hem tuval üzeri hem de cam üzeri yağlı boya karışık teknik çalışmalar bulunuyor. Yeni hazırladığım ‘göç’ temalı karışık teknik gravür kolaj gibi çalışmalar var.” dedi.

Farklı tekniklerle yapılmış resimlerinin teması ve bütünlüğü bakımından Kethüda Hüsrev Hamamı’nda sergilenmesinden çok heyecanlı olduğunu söyleyen Sema Boyancı’nın bu sergisi, 25 Haziran’a kadar ziyaretçilerine açık olacak.