Gereği için başkanla konuşacağım demişti: Emre Belözoğlu son kararını verdi

Süper Lig’in 27. haftasında Kayserispor’a 3-2 mağlup olan ve maç sonu açıklamalarında başkanla gereği için konuşacağını ifade eden MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, görevine devam edeceğini açıkladı.

Süper Lig’in 27. haftasında Kayserispor’a 3-2 mağlup olan Ankaragücü’nde Emre Belözoğlu maç sonunda yaptığı açıklamada, “Akşam başkanla konuşup gerekeni yapacağım. Bu anlamda kimsenin şüphesi olmasın.” ifadelerini kullanmıştı. Ankaragücü cephesinden Emre Belözoğlu’nun istifasına olumlu sonuç çıkmadı.

Sürpriz açıklama: İstifa sinyali vermişti

Ankaragücü’nde Emre Belözoğlu’nun istifası kabul edilmedi. Bir süredir ligde kötü performans sergileyen başkent ekibinde yaşanan bu gelişme sosyal medyada sürpriz olarak nitelendirildi. Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, istifa sinyali vermişti. Emre Belözoğlu açıklamasında, “Analiz yapacak bir şey yok. İlk yarıda planlara uygun davranan ikinci yarıda tamamen kontrol dışı bir durum. Başkanımızla konuşup gereğini yapacağım. Bu anlamda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu akşam kendisiyle görüşüp gerekeni yapacağım.” ifadelerini kullanmıştı.

Emre Belözoğlu: “Bu takım için savaşmaya devam edeceğiz”

An itibarıyla Emre Belözoğlu’nun istifası Ankaragücü yönetimi tarafından kabul görmedi. Emre Belözoğlu takımıyla birlikte antrenmanlara devam ediyor.Konuyla ilgili açıklamada bulunan Emre Belözoğlu, “Daha önce bu camiaya verdiğim bir söz vardı. O sözü tutacağım, kalacağım ve bu takım için savaşmaya devam edeceğiz. Oyuncularım da bunun sözünü verdi. Bu camiayı çok seviyorum…” dedi.
AJANSSPOR