Fransız Metz-Grand Est Ulusal Orkestrası Türkiye’de konser verecek

Fransız Metz-Grand Est Ulusal Orkestrası, Şubat 2023 depremlerinden etkilenen müzisyenlerle dayanışma amacıyla 6 Temmuz Perşembe akşamı müzikseverlerle buluşacak. Konserin bütün geliri İKSV Enstrüman Destek Fonu’na aktarılacak.

Fransız Metz-Grand Est Ulusal Orkestrası, Şubat 2023 depremlerinden etkilenen müzisyenlerle dayanışma için Türkiye’ye geliyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Institut français Türkiye’nin girişimiyle başlatılan “Umut Notaları” projesi kapsamında düzenlenecek konser, 6 Temmuz Perşembe akşamı 20.00’de  Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Konserin tüm geliri, İKSV tarafından, depremde enstrümanını kaybetmiş müzik öğrencilerine ve eğitmenlerine enstrüman alımı için başlatılan İKSV Enstrüman Destek Fonu’na aktarılacak.

Konserde David Reiland’ın şefliğindeki Metz-Grand Est Ulusal Orkestrası, piyanist Can Çakmur’a eşlik edecek. CRR Genel Sanat Yönetmeni, şef ve besteci Murat Cem Orhan’ın da konuk şef olarak yer alacağı konserde Debussy, C. Saint-Saens, Ahmed Adnan Saygun ve Beethoven’ın eserleri seslendirilecek.

Dayanışma konserinin biletlerinin satışı passo.com.tr, Passo mobil uygulaması, Passo perakende noktaları ve İKSV ana gişeden yapılacak.