Deprem, köyü ortadan ikiye böldü

Maraş merkezli depremler nedeniyle oluşan yarık Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Çiğli köyünü ortadan ikiye böldü. Yarığın üstündeki evler yıkılırken bölgede yaşayanlar da tedirgin olduklarını söylediler.

Maraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremler sonrasında Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Çiğli köyünde buğday tarlasını ortadan ikiye bölen yarık oluştu. DHA’nın aktardığına göre metrelerce uzunlukta devam eden fay kırığı bölgedekileri tedirgin etti.

Pazarcık-Narlı civarından başlayarak Çelikhan’a doğru, daha sonra da Kırıkhan civarından Türkoğlu’na doğru devam eden fay kırığı havadan görüntülendi. Kilometrelerce uzunlukta olan kırık depremin büyüklüğünü gözler önüne serdi.

Londra’da yaşayan ve 1 Şubat’ta köyüne tatile gelen Bedran Bedo Cullu, deprem anında yaşananları şöyle anlattı: “Deprem günü cehennem gibiydi. Önce uykudan kalktığımız zaman büyük bir ses duyduk. Neyin ne olduğunu anlamadık. Öyle bir sarsıntı yaşadık ki anlatamam. 3 şekilde oldu, önce sağa sola salladı, sonra öne arkaya, daha sonra olduğu yerde zıplatan bir depremdi. Çok değişik bir şeydi. Dışarıya kendimizi attığımız zaman hala devam ediyordu. Dışarıda zifiri karanlık vardı, göz gözü görmüyordu. Kendi ellerimizle sevdiklerimizi enkazdan çıkardık. Daha sonra günler boyu vefat haberi aldık.”