Ankara Film Festivali’nde yarışacak filmler belli oldu

3-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan 33. Ankara Film Festivali kapsamında Ulusal Kısa, Belgesel Film ve Proje Geliştirme Yarışması’nda yarışacak finalistler belirlendi.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı’nın düzenlediği 33. Ankara Film Festivali kapsamında Ulusal Kısa, Belgesel Film ve Proje Geliştirme Yarışması’nda yarışacak finalistler belirlendi. Ulusal Kısa Film Yarışması’nda akademisyen Aslı Gön, akademisyen ve Ankara Film Festivali Onursal Başkanı Oğuz Onaran, psikiyatrist ve yazar Selçuk Candansayar’ın ön jüriliğinde yapılan değerlendirme sonucu 11 kısa film izleyiciyle buluşacak.

 

Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda ise akademisyen Önder Özdem, belgesel sinemacı Mihriban Tanık ve Dünya İletişimi Araştırma Vakfı yönetim kurulu üyesi Füsun Okutan’dan oluşan ön jüri 10 belgesel belirledi.  33. Ankara Film Festivali Proje Geliştirme Desteği’nde ise festival yönetmeni Azize Tan, yapımcı Ali Bayraktar ve sinema yazarı, yönetmen, senarist Burcu Aykar’dan oluşan ön jüri 10 film projesini finalist olarak belirledi.

 

3-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek festivalde filmler, Ankara Büyülü Fener Sineması’nda izleyici ile buluşacak.

 

ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI FİNALİSTLERİ

Babamın Öldüğü Gün / Emre Sefer
Birlikte, Yalnız / Kasım Ördek
Bugün Değil / Yağmur Mısırlıoğlu
Ev Diye Bir Şey Yok / F. Nur Özkaya
Fraktal: Para Adam / Zahid Çetinkaya
Gece Babamızı Ararken / Alkım Özmen
İnsan Ne Zaman Ölür / Ercan Selim Öngöz
Koyun / Benhür Bolhava
Megalopolis / Oğuzhan Kaya
Niyetler / Tanju Özdemir
Uzak Ayna / Alican Durbaş

 

ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI FİNALİSTLERİ
Crossroads / Mahmut Fazıl Coşkun
Fatma’dan Sonra 40 Yıl / Sezer Ağgez
İki Nehir Arasında / Berfi Dicle Öğüt
Kim Mihri / Berna Gençalp
Kuru Pasta Gazoz / Pelin Asal
Maffy’s Jazz / Deniz Yüksel Abalıoğlu
O Sırada Henüz / Ayça Çiftçi
Suyu Bulandıran Kız / Deniz Telek
Üç Ordu / Kadir Can Arabacı
Yüzler / Zeynep Demirhan

 

PROJE GELİŞTİRME DESTEĞİ FİNALİSTLERİ
Aşk Hakkında Bildikleri Her Şey / Melik Kuru
Günyüzü / Banu Sıvacı
Güve / Aslı Akdağ
Her Şeyi Hatırlarmış Gibi / Barış Fert
Kayıp Zamanın Peşinde / Eray Demir
Norgunk / Münir Alper Doğan
Süt Çiftliği / Elif Eda Karagöz
Veha / Elif Sözen
Yaratıcı İntiharlar Departmanı / Batıkan Köse
Zero-Sarı / Mustafa Efelti

Post a Comment

#INSTAGRAM'da ArelNEWS